تبلیغات
خوش آمدید به وبلاگم - فوت و فن وبلاگ نویسی حرفه ای
خوش آمدید به وبلاگم
بیا تو حالشو ببر همه چی توش هست
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من

فوت و فن وبلاگ نویسی حرفه ای

اگر تا به حال مدیر وبلاگی بوده باشید حتما این سوال به ذهتان رسیده که به راستی فوت و فن وبلاگ نویس حرفه ای بودن در چیست، اصلا چیزی به نام وبلاگ نویسی حرفه ای و متفاوت وجود دارد یا بیشتر هیاهوی سایت ها و وبلاگ ها به این اصطلاح آب و تاب داده است، واقعیت مطلب این است که انجام هر کاری (کم و بیش) نیاز به داشتن دانش و آشنایی با تکنیکهای اصلی  آن دارد، وب نویسی نیز نه تنها از این قاعده مستثنی نیست بلکه نمودی برجسته از آن است، وبلاگ های زیادی هر روز ایجاد و به روزرسانی می شوند اما به ندرت کاربردی و پرمخاطب می گردند یا اگر هم مخاطبی داشته باشند، ثابت نیستند و ممکن است یک بار برای همیشه باشند! در این مطلب به بررسی این موضوع می پردازیم و نکته های مهم وبلاگ نویسی حرفه ای را خدمت دوستان تقدیم می کنیم.
اگر می خواهید از زحمتی که برای نوشتن مطالب و مدیریت وبلاگتان می کشید حداکثر نتیجه را داشته باشید داشتن چند فاکتور و رعایت چند نکته کافی است تا شما را به یک وبلاگ نویس حرفه ای تبدیل کند! البته گستردگی دنیای وب باعث می شود تا راه ترقی و فراگیری چیز های جدید همواره گشوده باشد و هر روز تکنیک جدیدی جهت حرفه ای کردن وبلاگ تان متولد می شود که بهترین راه حرفه ای بودن در همیشه یا به اصطلاح بروز بودن، پیگیری کردن دایمی مطالب آموزشی و ترفندهای کاربردی وبلاگ نویسی است.
-

محتوا ی وبلاگ همواره حرف اول را می زند


یک وبلاگ خوب و حرفه ای در درجه اول باید محتوای خوبی داشته باشد، مهم نیست در چه زمینه ای می نویسید، مهم این است که در هر کاری نهایت دقت و حوصله را به خرج دهید تا مطالبی شایسته مخاطبان داشته باشید، برخی فکر می کنند نوشتن کار ساده ای است و صفحات وبلاگ ها و سایت ها خود به خود و به آسانی ایجاد می شوند اما وقتی خودشان قلم به دست می گیرند برای نوشتن یک مطلب ساده ساعتها وقت صرف می کنند! ایده ها و عناوین مطالب وبلاگتان را با نیازهای مخاطبانتان تطبیق دهید و سعی کنید همواره خودتان مطلب بنویسید و محتوایی جدید ایجاد کنید، نه اینکه از این و آن کپی برداری کنید یا اگر هم این کار را انجام می دهید حتما منبع و لینک آن را ذکر نمائید؛ با این کار به مخاطبانتان می گویید که شما به اصول اخلاقی و حقوق پدیدآورنده پایبند هستید و اعتماد آنها به وبلاگ شما بیشتر خواهد شد؛ یکی دیگر از روش های ایجاد محتوای خوب ترجمه از زبانهای دیگر به فارسی است، به عنوان مثال ترجمه از چندین سایت مرجع و ایجاد یک مقاله خوب.
-

صفحه بندی مطالب وبلاگ خود را در حد استاندارد قرار دهید.


تعداد مطالب صفحه نخست و سایر صفحات وبلاگتان را در حد استاندارد قرار دهید (به عنوان مثال 10 مورد)، وبلاگ هایی که در صفحه نخستشان بعضا بیش از 30 مطلب را به مخاطبان نشان می دهند، باعث بارگذاری دیرتر و حتی انصراف بازدیدکننده از منتظر ماندن جهت بارگذاری کامل می شوند.
-

کمی با html و css آشنا شوید.


 متاسفانه بیشتر دوستان وبلاگ نویسمان آگاهی چندانی از کدهای پایه html و css ندارند و حتی با بروز مشکلات کوچک در وبلاگشان دست به دامن دیگران می شوند یا به فرض قالب وبلاگشان را کامل عوض می کنند؛ html زبان پایه برنامه نویسی وب است و یادگیری آن چندان زمان نمی برد، بیشتر قالبهای امروزی نیز برای شکل دهی و فرمت بندی از css استفاده می کنند که یک زبان کمکی و استاندارد است.
-

استفاده از فونت و ظاهر استاندارد در وبلاگ.


همیشه از یک فونت غالب و اندازه مناسب استفاده نمائید، فونت های رنگارنگ و با اندازه های مختلف اگر با توجه به موضوع وبلاگتان غیر ضروری استفاده شده باشند، حرفه ای بودن کارتان را زیر سوال خواهد برد، روزنامه ای را تصور کنید که برای درج مطالبش از چندین فونت رنگارنگ استفاده می کند، تصور شما از این روزنامه چه خواهد بود؟!
-

اسکریپت های جاوا را در وبلاگ به حد اقل برسانید.


برخی فکر می کنند باید وبلاگشان را با کدهای جاوا اسکریپتی پر کنند تا کاربران را مات و مبهوت نمایند! تصور کنید وارد وبلاگی می شوید و به دنبال مطلبی هستید، قبل از ورود چندین پیام خوش آمد و نظر دهید و... ظاهر می شود، در نوار وضعیت مطالبی می آیند و می روند، دور نشانه گر هزاران پرنده و چرنده در حرکت هستند، پشت زمینه بارانی می بارد و... توصیه می کنیم در استفاده از این اسکریپت ها به حد نیاز اکتفا کنید تا هم وبلاگ شما ظاهر سالم و سنگین داشته باشد و هم بازدید شما افزایش پیدا کنید. ببخشید که این را می گویم به همین وبلاگ نگاه کنید از ساده ترین قالب و حد اقل کدهای جاوا استفاده کرده است اما اعتبار و بازدیدش اگر تعریف از خود نباشد باور نکردنی است یا این وبلاگ را که درجایی دیگر نیز به عنوان پربازدید ترین وبلاگ فارسی معرفی شده بود بیبینید در عین سادگی خیلی زیبا به نظر می رسد و بازدیدش واقعا محشر است. اینکه می گویم محشر است با توجه به زمان ایجاد وبلاگ و میزان محتوای آن است که با توجه به این دو نکته حتی با سایتهای بزرگ رقابت می کند.

از امکانات جانبی نیز تنها در حد نیاز استفاده کنید.


یکی دیگر از اشتباهاتی که متاسفانه وبلاگ نویسان مرتکب می شوند استفاده زیاد از برنامه های سوم شخص است، برنامه هایی مثل سیستم آمارگیر، کد ضرب المثل، پیج رنک، پخش موزیک و... اگر به تعداد کم استفاده شوند چندان مشکلی پیش نمی آید ولی استفاده بیش از حد موجب کند شدن سرعت بارگذاری صفحه و ناهمگونی در وبلاگ می شود، بیشتر این ابزارها نیز لینک های غیر استاندارد، تبلیغاتی و پنهانی در خود دارند که ممکن است رتبه شما را در موتورهای جستجو کاهش دهد.
-

تبلیغات بیش از حد در وبلاگ ممنوع!


وبلاگهایی که تبلیغات زیادی را در گوشه و کنار به مخاطبان نشان می دهند یا از آنها برای کلیک بر روی آگهی دعوت می نمایند، از دید بازدیدکنندگان به وبلاگ های زرد "همان هرز" تعبیر می شوند که معمولا هدفی جزء تبلیغات ندارند؛ بهتر است از آگهی های سایتهای استاندارد، مرتبط و به حد نیاز استفاده کنید و حتما مکانی مشخص را به آن اختصاص دهید تا اگر کاربران خواستند خودشان بر روی آنها کلیک کنند، نه اینکه ناخواسته یا اجباری باشد. درضمن اگر در وبلاگ نویسی خیلی حرفه ای نیستید هرگز در فکر تبلیغ در وبلاگ خود نباشید و فریب سایتهای تبلیغاتی را که از شما می خواهند با وبلاگ خود میلیونر شوید نخورید. اساسا درایران وبلاگ درآمدی ندارد این را وقتی یکسال وقت خودرا صرف پربازدید کردن وبلاگ و گذاشتن تبلیغات عجیب و غریب در آن گذراندید به خوبی درک می کنید.
دوست عزیز! وبلاگ نویسی به هیج عنوان درآمد ندارد. این را در گوش خود به عنوان یادگاری فروکن و پس از چند سال اگر به این نتیجه رسیدی لطف نموده همینجا تشریف آورده یک یادگاری بنویس که دیگران هم عبرت بگیرند. به جای اینکه به کسب در آمد از طریق وبلاگ فکر کنید به کسب درآمد از طریق بالابردن دانش و تخصص خود بیاندیشید و تا می توانید تخصص خودرا بالاببرید. در هررشته ای که باشید فرق نمی کند. این هم از نکات مهم وبلاگ نویسی حرفه ای بود. در تهیه ای این مقاله از سایت وبگو نیز استفاده شده است. موفق و بانشاط باشید.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 8 شهریور 1392
سه شنبه 2 خرداد 1396 09:53 ب.ظ
Appreciating the persistence you put into your site and in depth information you provide.
It's good to come across a blog every once in a while that isn't the same outdated rehashed information. Fantastic read!
I've saved your site and I'm adding your RSS feeds to my Google account.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
Click Here To Navigate