تبلیغات
خوش آمدید به وبلاگم - روش ساختن وایجاد وبلاگ
خوش آمدید به وبلاگم
بیا تو حالشو ببر همه چی توش هست
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من

روش ساختن وایجاد وبلاگ

امروز روش ساده و در عین حال حرفه ای ساختن و ایجاد وبلاگ شخصی را خدمت دوستان می گذارم. پس از تعریف وبلاگ و نکات مقدماتی دیگر در زمینه وبلاگ و وبلاگ نویسی اکنون وقتش رسیده است که با روش ساختن و مدیریت وبلاگ آشنا شویم.

یک نکته: من لازم می بینم ابتدا این نکته بسیار ضروری و کاربردی در وبلاگ نویسی را یاد آوری نمایم که حتما به خاطر داشته باشید وبلاگ نویسی وایجاد وبلاگ یک کار کاملا ساده و پیش پا افتاده است هیجگاه آنرا تا آن حد جدی نگیرید که جرأت ساختن و مدیریت وبلاگ را پیدا نکنید. وبلاگ یعنی یک دفتر یاد داشت آنلاینی ساده که شما می توانید در عرض فقط چند دقیقه ایجاد نمایید و هرچه دل تان خواست در آن بگذارید. برای اینکه در وبلاگ نویسی مهارت پیدا کنید پیشنهاد می شود ابتدا چند وبلاگ آزمایشی بسازید و هرنوع تغیراتی که دل تان خواست در آنها ایجاد کنید و پس از آنکه کاملا بر تمام تکنیکهای وبلاگ نویسی مسلط شدید وبلاگهای اضافه را حذف نمایید وتنها یک یا چند وبلاگ مهم و مورد نظر خودرا مدیریت نمایید.

بهترین منبع برای آموزش وبلاگ نویسی وساختن وبلاگ:

بهترین منبع برای آموزش وبلاگ نویسی در واقع خود سرویس دهندگان وبلاگ است. ما قبلا یاد آوری کردیم که وبلاگ یعنی یک فضای رایگان برای گذاشتن مطلب در یک سایت بزرگ و سرویس دهنده وبلاگ. شما وقتی وارد سایتهای سرویس دهنده وبلاگ نویسی شوید به دنبال عنوان "راهنمایی" و تعبیراتی شبیه آن باشید در این بخش بهترین آموزشها و راهنماییها جهت ساختن ومدیریت وبلاگ شده است که شما را از هر منبعی دیگر بی نیاز می کند.

سرویس دهندگان وبلاگ:

حالا که سخن از سرویس دهنده وبلاگ پیش آمد شاید بپرسید ما اصلا سرویس دهنده وبلاگ را نمی دانیم و نمی شناسیم. برای پیدا کردن سرویس دهندگان وبلاگ فارسی تنها کافی است در گوگل بنویسید " سرویس دهنده وبلاگ فارسی" تعداد زیادی سایت سرویس دهنده وبلاگ فارسی ردیف می شود که یکی از آنها همین بلاگفا ست که من هم اکنون در آن هستم.

این مطلب را یاد آوری کنم که جدیدا سرویس دهندگان بسیار قدرتمند و مجهز وبلاگ نویسی به زبان فارسی عرض اندام کرده اند که گرچند معروفیت و شهرت سرویس دهندگان سابق را ندارند اما دارای امکانات حرفه ای و جالب و حتی فضای زیاد رایگان برای گذاشتن عکس و فیلم و... می باشند.


روش ساخت و ایجاد وبلاگ

از اصل مطلب که همان روش ساخت و ایجاد وبلاگ فارسی بود دور نرویم. من برای یادگیری ساختن وبلاگ شمارا به " صفحه راهنمای ایجاد وبلاگ" در سایت بلاگفا که یکی از سرویس دهندگان معروف وبلاگ و درعین حال بسیار ساده وراحت است ارجاع می دهم  که خودم هم اکنون که خدمت شما هستم ازهمین سرویس استفاده می کنم این سرویس دهنده وبلاگ گرچند متأسفانه امکانات زیادی ندارد اما بسیار ساده وروان است وبرای وبلاگ نویسان تازه کار محل خوبی برای تمرینهای وبلاگ نویسی است. برای رفتن به این صفحه اینجا کلیک کنید.


روش ایجاد وبلاگ در بلاگفا

گفتم برای تمرینهای ساده و شروع وبلاگ نویسی بلاگفا منبع خوبی است. اگر به صفحه راهنمایی ایجاد وبلاگ در بلاگفا که لینک آنرا گذاشتم سرزدید و کاملا قناعت شما حاصل نشد روش ایجاد وبلاگ در بلاگفا را از یکی از منابع آموزش وبلاگ نویسی با ذکر دقیق و حتی گذاشتن لینک منبع خدمت تان می گذارم امید وارم خیال شما را کاملا راحت کند و صد در صد با روش ساخت وایجاد وبلاگ آشنا شوید اما تمرین را هرگز فراموش نکنید تا می توانید تمرین کنید تا تجربیات جالب وحرفه ای به دست آورید. درضمن باید توجه داشته باشید شما وطنداران گلم که در کشور عزیزمان افغانستان هستید و دوست دارید در سرویس دهنده های خارجی ومعروف وبلاگ ثبت نام نموده وبلاگ می سازید به دلیل فیلتر بودن بسیاری از این سرویس دهندگان وبلاگ در ایران تعدادی زیادی از بازدیدکنندگان فارسی زبان خودرا که در کشور ایران می باشند از دست می دهید.

اکنون به روش ایجاد و بلاگ دقت نمایید: برای ساخت وبلاگ، مراحلی را که در این آموزش گفته شده است به ترتیب انجام دهید.
- ابتدا وارد سایت بلاگفا شوید . اگر آدرس آن را نمی‌دانید از طریق لینک زیر این کار را انجام دهید:

www.Blogfa.com


- پس از وارد شدن به سایت بلاگفا همان گونه که ملاحظه می کنید این سایت توضیحاتی را در مورد خدماتی که این سرویس دهنده در اختیار شما قرار می‌دهد شرح داده که اگر برای اولین بار است که از این سرویس استفاده می‌کنید خواندن این توضیحات به شما توصیه می‌شود. اگر این توضیحات را به دقت بخوانید از مطلب پایین بی نیاز می شوید و خودتان برای ساختن وبلاگ در بلاگفا راه می افتید.

 پس از خواندن این توضیحات بر روی دکمه‌ «ایجاد وبلاگ جدید» کلیک نمایید تا مراحل ساخت وبلاگ شما شروع شود:

- اکنون وارد صفحه‌ای می‌شوید که فیلدهایی (خانه‌های سفید رنگ و خالی که برای وارد کردن و نوشتن اطلاعات شما درون آنهاست) قرار داده شده است که شما باید آنها را به دقت تکمیل نمایید.

اگر تصمیم خود را برای ساخت یک وبلاگ در بلاگفا گرفته اید، باید عرض کنم که این کار در عرض فقط یک دقیقه قابل انجام است. برای این کار اول باید به آدرس سایت بلاگفا بروید. در صفحه اول بعد از توضیحاتی که در وسط صفحه نمایان است، در زیر آن یک تصویر با اسم ایجاد وبلاگ جدید را می بینید که باید برای شروع مراحل ثبت نام روی آن کلیک کنید.

صفحه اصلی سایت بلاگفا
http://blogfa.com/


مراحل ثبت نام در بلاگفا بسیار ساده است. بعد از اینکه روی پیوند بالا کلیک کردید، وارد پنجره ای می شوید که اطلاعاتی را که برای تحویل دادن وبلاگ به شما نیاز است را باید وارد کنید. در تصویر زیر شما شکل و شمایل صفحه اطلاعات ورودی را می بینید که باید بر مبنای توضیحاتی که به هر قسمت منتسب شده است عمل کنید.


صفحه ثبت نام سایت بلاگفا همراه با جزئیات

1. نام کاربری: شما باید در این قسمت یک نام کاربری انتخاب کنید. نام کاربری همان عبارتی است که شما با آن در سایت بلاگفا شناخته می شوید و اجازه ورود را به شما می دهند. همچنین آدرس وبلاگ شما هم با همین نام شروع می شود، پس در انتخاب این گزینه دقت کنید تا بعداً دچار مشکل نشوید. برای انتخاب نام کاربری شما فقط اجازه استفاده از حروف انگلیسی و اعداد را دارید. پس دقت کنید در حین نوشتن، زبان رایانه شما لاتین باشد و از علائم دیگر استفاده نکنید.

۲٫ کلمه عبور: کلمه عبور همان رمز عبوری است که با آن اجازه ورود به قسمت مدیریت وبلاگ را پیدا می کنید. در این بخش شما باید یک کلمه عبور مطمئن و غیر قابل حدس انتخاب کنید تا امنیت وبلاگ شما تا حد زیادی تامین شود. در کلمه عبور شما باید از کاراکتر هایی مانند ( -_()^%$#@!=+\\{}/.,[] ) هم برای افزایش قدرت آن بهره ببرید. فقط فراموش نکنید که این رمز را در مکانی امن و حفاظت شده نگه دارید. هر چند اگر این رمز را گم کنید دوباره قابل بازیابی است، ولی اگر کسی به غیر از شما با این رمز به وبلاگ شما وارد شد دیگر قابل بازیابی نیست. پس دقت کنید.

۳٫ تکرار کلمه عبور: در این بخش برای تایید کلمه عبور، همان رمزی را که در بخش شماره ۲ نوشتید را دوباره با دقت در این قسمت وارد کنید. دقت کنید که کلمه عبور به بزرگی و کوچکی حروف حساس است.

۴٫ عنوان وبلاگ: برای وبلاگ خود چه عنوانی را انتخاب کردید؟ عنوانتان را در این بخش بنویسید. عنوان را هم بعداً از قسمت تنظیمات وبلاگ می توانید تغییر دهید.

۵٫ نام نویسنده: برای نام نویسنده شما می توانید هم نام حقیقی خود را بنویسید، یا یک نام مستعار برای خود انتخاب کرده و در این قسمت بنویسید. این نام همراه هر مطلب در وبلاگ شما برای نسبت دادن آن نوشته به نویسنده استفاده می شود.

۶٫ شرح وبلاگ: یک شرح مختصر و مفید از آنچه که برای آن وبلاگتان را ساختید بنویسید. سعی کنید که با محتویات وبلاگ تناسب داشته باشد و از علائم خاص هم برای زیبا سازی آن استفاده نکنید، که این موضوع از خیلی جهات به نفع شماست.

۷٫ ایمیل خصوصی: در این بخش آدرس یک ایمیلی که فقط جهت ارتباط بلاگفا با شما کاربرد دارد را یادداشت کنید. این ایمیل باید تا می شود خصوصی باقی بماند. این آدرس برای زمانی که مثلا رمز عبور خود را فراموش کرده اید کاربرد دارد، که بلاگفا رمز عبور جدید را برایتان به این آدرس می فرستد.

۸٫ ایمیل نویسنده: آدرس نامه الکترونیکی که در این بخش وارد می کنید با قبلی تفاوت دارد. این آدرس برای ارتباط کاربران وبلاگ شما با شماست. یعنی در وبلاگ شما این آدرس دیده می شود ولی ایمیل خصوصی نه. اگر می خواهید ایمیلی که بازدید کنندگان وبلاگ شما با آن با شما ارتباط دارند متفاوت باشد، یک آدرس دیگر را در این بخش وارد کنید. این گزینه اختیاری است و می توانید آن را خالی رها کنید.

۹٫ منطقه زمانی: اگر در ایران زندگی می کنید و می خواهید مطالب شما با زمان رسمی ایران هماهنگ باشد، بهتر است این گزینه را به حالت پیش فرض خود یعنی “تهران” رها کنید. و گرنه منطقه زمانی دیگری را از فهرست کشویی انتخاب کنید. این بخش برای زمان های ارسال نوشته کاربرد دارد.

۱۰٫ ایجاد وبلاگ: پس از آنکه تمامی گزینه ها را به درستی پر کردید حال وقت ارسال این اطلاعات برای تحویل گرفتن یک وبلاگ جدید است. ولی قبل از آنکه این دکمه را بفشارید بهتر است قوانین استفاده از سرویس وبلاگ دهی بلاگفا را که در بالای همین بخش قرار دارد مطالعه کنید، تا متوجه این موضوع باشید که چه افعالی مخالف قوانین این سرویس است و با انجام آنها شما متخلف شناخته می شوید. بهتر است چند دقیقه از وقتتان را برای مطالعه آن اختصاص دهید. برای ساخت وبلاگ هم بروی این دکمه کلیک کنید.

۱۱٫ انصراف : اگر در حین مراحل ثبت نام به هر دلیلی از انجام این کار منصرف شدید، می توانید با انتخاب این گزینه ایجاد وبلاگ را لغو کنید.

۱۲٫ راهنما : در بخش راهنمای این صفحه هم شما با موضوعاتی هنگام ثبت نام یاری می شوید، که از پیش آمدن مشکلات بعدی جلوگیری می کند.

کار شما با پر کردن گزینه های مورد نیاز و فشردن کلید “قبول قوانین سایت و ایجاد وبلاگ” به اتمام می رسد. ولی ممکن است با فشردن این کلید اخطار هایی را به شما بدهد که باید اول آنها را رفع کنید و سپس اقدام نمایید.

اخطارهایی که ممکن است به شما داده شود، می تواند در اثر این موارد باشد، پس لطفا آنها را بررسی کنید:

نام کاربری یا نام وبلاگ شما قبلا به ثبت رسیده باشد: در این صورت شما باید یک نام دیگر را انتخاب کنید. بیشتر اخطارها از این نوع می باشد.
رمز عبور شما خیلی ساده یا همنام با نام کاربری باشد: باید رمز عبور را تغییر و سختتر کنید.
برخی گزینه های اجباری را پر نکرده باشید: گزینه هایی که اجباری هستند را حتما پر کنید.
تکرار کلمه عبور با مورد قبلی یکی نباشد: دقیقاً کلمه عبور قبلی را به دقت وارد کنید.
پس از تمام این اعمال اگر صفحه زیر برای شما ظاهر شد کار شما تمام است:

صفحه اطلاع از اتمام ساخت وبلاگ
به شما تبریک می گویم.

وبلاگ شما در بلاگفا با موفقیت ساخته شد. اطلاعات ورود به مدیریت وبلاگ به ایمیل خصوصی که در بخش ثبت نام وارد کردید ارسال می گردد. برای ورود به این بخش باید از صفحه اصلی سایت بلاگفا با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور به بخش مدیریت وبلاگتان وارد شوید و کنترل تمام موارد وبلاگ را از آنجا بدست بگیرید.

منبع: http://vu.hadith.ac.ir/forum/default.aspx?g=posts&t=20991

اکنون شما با روش ساختن وبلاگ در بلاگفا آشنا شدید ساختن وبلاگ در سایر سرویس دهندگان وبلاگ نویسی از قبیل : میهن بلاگ، پارسی بلاگ، پرشین بلاگ، بلاگ اسکای و... هم به همین سادگی است فقط کافی است وارد صفحه اصلی آنها شوید و سپس وارد گزینه "ثبت نام" یا "عضویت" یا "ایجاد وبلاگ جدید" یا عبارات دیگری شبیه همین عبارات بشوید و مراحل ثبت وبلاگ جدید را که با راهنمایی کاملا ساده و فارسی است یکی پس از دیگری کامل کنید. یادمان باشد وبلاگ و وبلاگ نویسی بهترین وکم هزینه ترین و درعین حال مؤثرتین راه برای رشد فرهنگی و آگاهی اجتماعی و مبارزه با تبعیض و فساد در کشور عزیزمان افغانستان است. اگر از وبلاگ به صورت صحیح و حرفه ای استفاده شود میزان اثرگذاری آن چنان بالا است که شاید میزان واقعی اثرگذاری آنرا هرگز درک نتوانیم از سوی دیگر با رشد چشمگیر ارتباطات در افغانستان خوشبختانه روز بروز بر تعداد کسانی که به اینترنت دسترسی دارند بیشتر می شود.

این نکته را هم یاد آوری کنم که قدرتمند ترین وبهترین سرویس دهنده وبلاگ در جشنواره ای سایتهای ایران سرویس دهنده وبلاگ نویسی " میهن بلاگ" شناخته شده واگر به دنبال ساختن یک وبلاگ کامل وحرفه ای می باشید در میهن بلاگ وبلاگ بسازید.

گذاشتن مطلب در وبلاگ

 پس از تكمیل ثبت نام در بلاگفا شما صاحب یک وبلاگ شده اید حالا برای استفاده از وبلاگ خود در بلاگفا یا هر سرویس دهنده ای وبلاگ دیگر که توصیه می شود میهن بلاگ را انتخاب کنید برای ورود به کنترل پنل وبلاگ تان و گذاشتن مطلب اول وارد صفحه اول سایت سرویس دهنده وبلاگ، مثلا بلاگفا بشوید و در آن صفحه به گزینه ای "ورود" یا امثال آن توجه نمایید پس از کلیک روی گزینه ای ورود اعضا، نام کاربری و رمز خودرا که قبلا ثبت کرده اید وارد کنید اکنون شما وارد کنترل پنل وبلاگ خود برای گذاشتن مطلب شده اید. که در واقع با میز كار خود مواجه خواهید شد كه به شما امكان مدیرت بخشهای مختلف وبلاگتان را خواهد داد . در سمت راست ستونی وجود كه پس از كلیك هر كدام از گزینه های موجود در این قسمت توانایی مدیریت یكی از بخشهای وبلاگ خود مانند مطالب ، لینكها ، قالب ، تنظیمات عمومی و ... را خواهید داشت در واقع این میزكار شماست.

مثلا در بلاگفا پس از تایپ نام کاربری و رمز ورود خود با این صفحه مواجه می شوید که برای ارسال مطلب از گزینه "ارسال مطلب جدید" استفاده نمایید. تا در سمت راست ابزارهای مخصوص نوشتن مطلب برای وبلاگ در سمت چپ بارگذاری شود حال به ترتیب فسمتها مختلف را با استفاده از تصویر زیر توضیح میدهم

1 ) در قسمت عنوان مطلب همانطور كه خود هم حتما میدانید باید عنوان مطلب جدیدتان را كه میخواهید به وبلاگ بفرستید وارد كنید

2 ) با ابزارهایی كه در این قسمت در اختیار شما قرار گرفته شده میتوانید متن خود را فرمت دهی كنید كه من هر كدام از این ابزارها را به اختصار توضیح میدهم

در این قسمت چندین طرح فونت وجود دارند كه به سلیقه ی خود باید یكی را برای متونتان انتخاب كنید البته میتوانید فونت پیش فر را تغییر ندهید

در اینجا اندازه ی فونت را تعیین نمایید

اتنقال متن به سمت راست

اتنقال متن به سمت چپ (اگر متن شما انگلیسی است این ابزار توصیه میشود)

نوشتن كلمه ی تواندار مانند mjmafi.blogfa.com  یا 53

نوشتن كلمه ی اندیس دار mjmafi.blogfa.com   یا  53

خط خورده كردن عبارت . مثال

زیر خط دار كردن عبارت . مثال

مورب كردن عبارت  . مثال

پر رنگ گردن متن . مثال

تراز كردن متن از دو طرف

تراز كردن متن از سمت راست(كاربرد بیشتر برای متون فارسی)

تراز كردن متن از وسط

تراز كردن متن از سمت چپ(كاربرد بیشتر برای متون انگلیسی)

كم كردن میزان تورفتگی متون

  ایجاد تو رفتگی متون

اضافه كردن گلوله (bult) به متن (این ابزار به ابتدای هر پاراگراف انتخاب شده یک بولت اضافه میکن)

همانند ابزار قبل منتها به جای گلوله به هر متن یک شماره اختصاص میدهد ابتدا یک پاراگراف را انتخاب کنید و سپس روی این ابزار کلیک کنید(این کار را برای پاراگرافها به ترتیب انجام دهید)

كشیدن ماژیك بر روی متون . با این ابزار رنگ مورد نظر را انتخاب كنید البته ابتدا باید متن مورد نظر را انتخاب با کشیدن ماوس روی آن انتخاب(های لایت) کرده باشید مثال

انتخاب رنگ متن . با این ابزار رنگ مورد نظر را انتخاب كنید البته ابتدا باید متن مورد نظر را انتخاب با کشیدن ماوس روی آن انتخاب(های لایت) کرده باشید مثال

رفتن به حالت كد برای واردن كردن كدهای مورد نیاز مانند جاوا اسكریپتها که در این صورت امکان استفاده ی همزمان از سایر ابزارها را ندارید

لغو فرمتهایی(رنگ.ماژیک.فونت.اندازه) كه به متن داده اید و بازگردانندن متون به حالت اولیه مانند

كپی عنصر انتخابی

كات كردن عنصر انتخابی

چسباندن عنصری كه قصد كپی یا كات آنرا داریم در محل مورد نظر

وارد كردن جدول به مطلب

ایجاد خط افقی در متن

وارد كردن تصویر به مطلب البته در بلاگفا باید آدرس اینترنتی عكس را وارد كنید و امکان اینکه از روی رایانه ی خود فایلی انتخاب کنید وجود ندارد

وارد كردن لینك متنی به مطلب که میتوانید مشخص کنید بعد از کلیک صفحه در خودش باز شود یه در صفحه ی جدید

لینك دار كردن یك عنصر مانند یك كلمه یا عكس که البته نمیتوان مشخص کرد صفحه در صفحه ی جدید باز شود و این یک مشکل برای کاربران است که امیدوارم از طرف مدیران سایت برطرف شود. بهتر است که نوع لینک را از همین گزینه انتخاب کنید مثلا اگر به یک صفحه ی عادی لینک میدهیدhttp و اگر به یك ایمیل لینك میدهیدmailto را انتخاب كنید

اضافه نمودن شكلك(شبیه شکلکهای یاهو) به مطلب

انتخاب زبان تایپ كردن(باید با زبان صفحه كلید هماهنك باشد)

راهنمایی بیشتر ویرایش مطلب در این کنترل پنل بلاگفا(البته بسیار مختصر است)

3 ) در قسمت بعدی با استفاده از ابزارهای معرفی شده مطالب خود را ایجاد كنید

4 ) اگر بخواهید مطلب خود را دو قسمتی كنید یعنی یك بخش را به كاربر نشان دهید و او بعد از خواندن قسمت اول اگر برایش جالب بود با كلیك بر روی ادامه ی مطلب بقیه ی مطلب را هم بخواند از این لینك میتوانید استفاده كنید

5 )در این قمست تنظیمات مربوط به نظر دهی وبلاگتان را انجام دهید گزینه ی پیش فرض به همه اجازه ی نظر دهی خواهد داد. همچنین اگر شما بخواهید مطالب وبلاگتان را موضوع بندی کنید در صورتی که موضوعات را تعیین کرده باشید در زیر این قسمت گزینه های مربوط به موضوعات ظاهر خواهند شد که برای آموزش بیشتر در این زمینه میتوانید به قسمت موضوعات مطالب مراجعه فرمایید.

6 ) اگر بخواهید متن خود را در بلاگفا ثبت كنید ولی در اختیار عموم قرار نگیرد گزینه ی ثبت موقت و عدم نمایش در وبلاگ را فعال كنید.
در زیر این قسمت به تازه گی امکان تعیین رمز برای مطلب بوجود آمده است که در واقع برای ورود به لینک مستقیم آن مطلب میتوانید رمزی قرار دهید و اگر مطلب شما دارای ادامه ی مطلب است فقط متنی که در ادامه ی مطلب وارد میکنید رمزدار خواهد بود زیرا دستیابی به ادامه ی مطلب فقط از طریق لینک مستقیم آن قابل دستیابی است.

7 ) اگر مایلید زمان نوشتن مطلب را عوض كنید باید از این قسمت استفاده كنید و اگر به آن دست نزنید كاربر زمان واقعی پست مطلب را نمایش خواهد دید

8 ) پس از اتمام كار و آماده شدن مطلب برای انتشار بر روی اینترنت گزینه ی ثبت مطلب و بازسازی وبلاگ را كلیك كنید به این ترتیب مطلب شما(در صورتی كه گزینه ی ثبت موقت و عدم نمایش در وبلاگ را فعال نكرده باشید)به وبلاگ ارسال شده و همچنین وبلاگ شما برای لحظاتی در لیست آخرین وبلاگهای بروز شده در صفحه ی اول سایت بلاگفا قرار خواهد گرفت. منبع بخش ارسال مطلب: http://mjmafi.blogfa.com/post-2.aspx

برای تسلط کافی برتمام تکنیکهای وبلاگ نویسی بهترین راه تمرین زیاد و گذاشتن مطالب متنوع است که به مرور زمان تسلط شمارا برشگردهای گوناگون وبلاگ نویسی کامل می کند. مطالعه مطالب آموزشی مربوط به وبلاگ نویسی در اینترنت نیز در بالابردن مهارت شما بسیار اثرگذاراست.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 8 شهریور 1392
جمعه 10 شهریور 1396 10:11 ق.ظ
You should take part in a contest for one of
the best blogs on the internet. I most certainly will recommend this web site!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
Click Here To Navigate