تبلیغات
خوش آمدید به وبلاگم - فوت و فن وبلاگ نویسی حرفه ای
خوش آمدید به وبلاگم
بیا تو حالشو ببر همه چی توش هست
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من

فوت و فن وبلاگ نویسی حرفه ای

اگر تا به حال مدیر وبلاگی بوده باشید حتما این سوال به ذهتان رسیده که به راستی فوت و فن وبلاگ نویس حرفه ای بودن در چیست، اصلا چیزی به نام وبلاگ نویسی حرفه ای و متفاوت وجود دارد یا بیشتر هیاهوی سایت ها و وبلاگ ها به این اصطلاح آب و تاب داده است، واقعیت مطلب این است که انجام هر کاری (کم و بیش) نیاز به داشتن دانش و آشنایی با تکنیکهای اصلی  آن دارد، وب نویسی نیز نه تنها از این قاعده مستثنی نیست بلکه نمودی برجسته از آن است، وبلاگ های زیادی هر روز ایجاد و به روزرسانی می شوند اما به ندرت کاربردی و پرمخاطب می گردند یا اگر هم مخاطبی داشته باشند، ثابت نیستند و ممکن است یک بار برای همیشه باشند! در این مطلب به بررسی این موضوع می پردازیم و نکته های مهم وبلاگ نویسی حرفه ای را خدمت دوستان تقدیم می کنیم.


موضوعات مرتبط: آموزش وبلاگ نویسی، افزایش بازدید وبلاگ، مؤثر ترین راههای افزایش بازدید وبلاگ
برچسب‌ها: تکنیکهای حرفه ای وبلاگ, وبلاگ نویسی حرفه ای, آموزش وبلاگ نویسی حرفه ای, روشهای پیشرفته وبلاگ نویسی, نکته های حرفه ای وبلاگ نویسی
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم خرداد 1392ساعت 4:55  توسط مدیریت وبلاگ  |  3 نظر

شگفت انگیزترین وبلاگ فارسی

اگر قصد یادگیری مهارتهای کلیدی وبلاگ نویسی و بالابردن آمار بازدید وبلاگ خودرا دارید باید به این نکته مهم دقت نمایید که برای آموزش فن و فنون پیشرفته وبلاگ هیج چیزی بهتر از بازدید و بررسی وبلاگهای حرفه ای و نمونه نیست.


امروز اگرچه وبلاگ و وبلاگ نویسی آن تب و تاب اولیه اش را ندارد اما از لحاظ حجم نسبت به گذشته افزایش چشمگیری پیدا کرده و بیشتر وبلاگهای حرفه ای با انگیزه های استفاده اقتصادی از وبلاگ شکل گرفته اند.

با اینکه بسیاری از نویسنده های خلاق و ماهر که پیش از این در وبلاگها وبلاگ نویسی می کردند اکنون به فیس بوک کوچ کرده اند ولی برخی وبلاگ نویسان حرفه ای(نه نویسنده های حرفه ای) هنوز هم وبلاگهای واقعا شگفت انگیز و پر ابهتی دارند.

یکی از آن وبلاگهای جذاب حرفه ای و خیلی شگفت انگیز، وبلاگ "وبلاگ خیلی پربازدید برترین عکسها" است. وقتی این وبلاگ را از نزدیک بررسی می کنیم دو عامل مهم که آنرا تبدیل به عجیبترین وبلاگ فارسی کرده است در آن رخ نمایی می کند:


موضوعات مرتبط: آموزش وبلاگ نویسی، افزایش بازدید وبلاگ، مؤثر ترین راههای افزایش بازدید وبلاگ
برچسب‌ها: پربازدید ترین وبلاگ, افزایش آمار بازدید, بهترین وبلاگ, بالابردن آمار بازدید, بهترین روشهای افزایش بازدید
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم خرداد 1392ساعت 16:8  توسط مدیریت وبلاگ  |  یک نظر

رازهای اصلی موفقیت در وبلاگ نویسی

رازهای ا صلی موفقیت دروبلاگ نویسی و افزایش بازدید کنندگان:


1- خلاقیت اساسی ترین رمز موفقیت در وبلاگ نویسی


وبلاگ نویسی کاری است که جان می دهد برای خلاقیت همچنان که خلاقیت جان می دهد برای وبلاگ نویسی. فضای اینترنت و وبلاگ نویسی به نمایشگاه بزرگ نقاشی می ماند که روزانه صدها ملیون انسان به تماشای آن می آید.درچنین رقابت تنگاتنگ هنرنمایی که برنده خواهد شد؟ تماشاگران به غرفه کدام نقاش بیشترمراجعه خواهندکرد؟ طبیعی است انسان تشنه ای خلاقیت و تازگی است و غرفه ای ازهمه بیشتر مورد استقبال بازدید کنندگان قرارخواهد گرفت که هرروزطرح نو ونقش جدید و ابتکاری را به نمایش بگذارد وبلاگ نیز دقیقا درنمایشگاه بزرگ اینترنت ورقابت نفس گیرخلاقیت وهنرمندی همین جایگاه را دارد. وبلاگی که ازنظرمحتوا و قالب خلاقانه و بی نظیرارائه گردد طبعا مورد استقبال بیشتر بازدید کنندگان قرار خواهد گرفت و وبلاگ موفق و پیشتاز خواهد شد.


2- دانایی وهنرمندی رمزدوم موفقیت دروبلاگ نویسی


وبلاگ بدون محتوا وبلاگ نیست محتواهم بستگی به توانایی هنری یا علمی مدیروبلاگ دارد. گیرم کسی خلاقیت هم داشته باشد اما دانش بالا و هنرمندی قوی نداشته باشد چگونه از قوه ای خلاقیت و ابتکار خود استفاده می کند؟ زمینه ای نشان دادن خلاقیت و روح هنری، دانش بالا و آموختن هنراست.


موضوعات مرتبط: آموزش وبلاگ نویسی، آموزش، افزایش بازدید وبلاگ، ترفندها، مؤثر ترین راههای افزایش بازدید وبلاگ
برچسب‌ها: رازها, موفقیت, وبلاگ نویسی, شیوه های
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه یازدهم اسفند 1391ساعت 18:44  توسط مدیریت وبلاگ  |  33 نظر

روش ساختن وایجاد وبلاگ

امروز روش ساده و در عین حال حرفه ای ساختن و ایجاد وبلاگ شخصی را خدمت دوستان می گذارم. پس از تعریف وبلاگ و نکات مقدماتی دیگر در زمینه وبلاگ و وبلاگ نویسی اکنون وقتش رسیده است که با روش ساختن و مدیریت وبلاگ آشنا شویم.


موضوعات مرتبط: آموزش وبلاگ نویسی، آموزش
برچسب‌ها: روش ساختن وبلاگ, روش ایجاد وبلاگ, وبلاگ, ایجاد, روش
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم مرداد 1391ساعت 14:2  توسط مدیریت وبلاگ  |  7 نظر

تاریخچه وبلاگ نویسی

تاریخچه ی وبلاگ و وبلاگ نویسی

وبلاگ اکنون به قوی ترین رسانه ای جهان و منبع مفیدی برای اطلاعات گوناگون و بروز خلاقیتها وسلایق شخصی مردم جهان شده است اما در مورد تاریخچه ای آن که خیلی طولانی نمی باشد می توان گفت گرچه وبلاگنویسی در دنیا قبل از سال دو هزار میلادی بوجود آمد اما انفجار وبلاگنویسی با ورود به قرن بیست و یكم اتفاق افتاد. در کشور فارسی زبان ایران هم این موضوع بر میگردد به بیست و سوم خرداد 1381 كه اولین سرویس ارایه دهنده ی وبلاگ یعنی سایت پرشین بلاگ( persianblog.ir) آغاز به كار كرد(البته آن زمان پرشین دات كام بود كه متاسفانه در سال 1386 این دامنه به سرقت رفت و هماكنون این سایت با دامنه ی دات آی آر مشغول فعالیت است) و این پدیده در مدت كوتاهی توانست به سرعت در کشورهای فارسی زبان بخصوص کشور ایران  رشد كند .(منبع)


موضوعات مرتبط: آموزش وبلاگ نویسی، آموزش، تاریخچه وبلاگ نویسی
برچسب‌ها: تاریخچه, وبلاگ, وبلاگ نویسی, تاریخ, اولین وبلاگنویس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم تیر 1391ساعت 15:42  توسط مدیریت وبلاگ  |  3 نظر

کد ایجاد جعبه متن در وبلاگ

کد ایجاد جعبه متن جدا گانه در داخل وبلاگ شما

در این پست مطلب بسیار کاربردی دیگر جهت وبلاگ نویسی حرفه ای خدمت تان تقدیم می شود که وبلاگ نویسان حرفه ای به آن بسیار نیاز دارد.


موضوعات مرتبط: آموزش وبلاگ نویسی، آموزش، ترفندها
برچسب‌ها: کد, جعبه, متن, وبلاگ, جعبه متن
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و دوم تیر 1391ساعت 4:4  توسط مدیریت وبلاگ  |  7 نظر

آموزش کامل قرار دادن لینک در وبلاگ

آموزش کامل قرار دادن لینك ( تگ a )

شاید مهمتر از لینک در اینترنت چیزی نباشد یعنی هسته ای اینترنت از لینک تشکیل شده است و یک وبلاگ نویس اگر بر لینک مسلط نباشد وبلاگ نویس موفق نخواهد بود. بنا براین برای وبلاگ نویس حرفه ای شدن دانستن ترفندهای لینک و نحوه ای لینک کردن لازم است.

ما اینجا ابتدا ساختار كد لینك دادن رو برای تان معرفی می كنم و بعد می گم كه چطور در اینترنت و فرونت پیج راحتتر لینك بدیم .


موضوعات مرتبط: آموزش وبلاگ نویسی، آموزش، ترفندها
برچسب‌ها: لینک, کدلینک, در وبلاگ, آموزش, قراردادن
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم تیر 1391ساعت 14:13  توسط مدیریت وبلاگ  |  9 نظر

اهمیت و فواید وبلاگ نویسی

وبلاگ یا وب نوشت یک صفحه‌ی شخصی است با نگارش و روایت تجربه‌ها و آگاهی‌های فردی با قابلیت نظرخواهی و هم فکری با مخاطبان دایم یا تصادفی خود.
کاربر وبلاگ یا وبلاگ‌نویس به سادگی مدیرِ یک صفحه ا‌ی وب، همچون یک روزنامه‌ی شخصی می‌شود، که می‌تواند به شکل منظم و زمان‌مند، اندیشه‌ها، علایق، قطعه‌های هنری و ادبی و دیدگاه‌های گوناگون خود را خارج از الزامات و قواعد رسمی وسایل ارتباط جمعی، منتشر کند. نقطه‌ی اشتراک وبلاگ با دیگر وسایل ارتباطی، وابستگی به تعامل دوسویه است.

وبلاگ


موضوعات مرتبط: آموزش وبلاگ نویسی، آموزش، ترفندها، تاریخچه وبلاگ نویسی
برچسب‌ها: وبلاگ چیست, تعریف وبلاگ, وبلاگ نویسی, فواید وبلاگ نویسی
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه بیست و ششم خرداد 1391ساعت 19:4  توسط مدیریت وبلاگ  |  2 نظر

تعریف وبلاگ

در آموزش وبلاگ اولین چیزی که باید دانست مفهوم وبلاگ است. اگرچه همه به صورت اجمالی مفهوم وبلاگ را می دانند به قول معروف چیزهای از آن شنیده اند اما تعریف رسمی و دقیقتر وبلاگ بهتر است در ابتدای آموزش وبلاگ نویسی دانسته شود.

تعریف خلاصه وبلاگ

وبلاگ‌ فضایی برروی اینترنت است که در آن تازه‌ترین نوشته‌ها در بالای صفحه قرار می‌گیرد


 این واژه ترکیبی از واژه‌های web و log است که امروز مردم آن را به صورت خلاصه‌تر یعنی بلاگ (blog) تلفظ می‌کنند. به فردی هم که وبلاگ می‌نویسد بلاگر (Blogger) می‌گویند.

اصطلاح وبلاگ برای نخستین بار در سال 1997 مطرح شد. اما وبلاگ‌های واقعی از اواسط دهه 1990 به میدان آمدند و به آنها در آن هنگام ژورنال‌های آنلاین (Online Journals) می‌گفتند.
شکوفایی وبلاگ‌ها از پایان سال 1999 شروع شد و بعد از سال 2001 بود که رسانه‌های سنتی چاپی از وجود آنها مطلع شدند و به این ترتیب بود که نخستین پژوهش‌ها درباره وبلاگ‌ها در علم روزنامه‌نگاری صورت گرفت.

برای نوشتن در وبلاگ به دانش بالا در زمینه HTML نیازی نیست چرا که وبلاگ‌ها از نظر سیستم مدیریت محتوا (CMS) بسیار آسان و ساده طراحی شده‌اند. اگرچه وبلاگ نویسی حرفه ای نیاز به آموزش بیشتر و آشنایی ابتدایی با کد نویسی دارد.(منبع: همشهری آنلاین)

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 8 شهریور 1392
جمعه 10 شهریور 1396 01:00 ب.ظ
Hurrah, that's what I was looking for, what a stuff!
existing here at this weblog, thanks admin of this website.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
Click Here To Navigate